Haber

Cumhuriyetin 100. Yılı Mektup Kampanyası Kapsamında Manisa Valisi Rasih Özbek’in Mektubu Teslim Edildi

PTT Genel Müdürlüğü’nün 2002 yılında düzenlediği “Cumhuriyet’in 100. Yılına Mektup” kampanyasında dönemin Manisa Valisi Rasih Özbek’in yazdığı mektup, Manisa Valisi Enver Ünlü’ye teslim edildi.

Vali Enver Ünlü, Manisa Hükümet Konağı’nda düzenlenen törende PTT Manisa Genel Müdürü Cebrail Akyel’in getirdiği mektubu okudu ve geçen yıl vefat eden Rasih Özbek’e rahmet diledi.

Ünlü, meslektaşının 21 yıl önce yazdığı mektupta dile getirdiği pek çok dileğin gerçekleşmesinden mutluluk duyduğunu belirterek, “Valkanımızın da belirttiği gibi bu mektubun yazılmasından 21 yıl sonra 100. yıl dönümünde birçok eksiklik ve yetersizlik giderildi. Üstelik o dönemde hayal edilen pek çok şey hayatın sıradan bir parçası.” “Bugün milletle cumhuriyet arasındaki duvarların yıkıldığı, cumhuriyetin gerçek demokrasiyle buluştuğu yılları hep birlikte yaşıyoruz ve her birimiz Türk milletinin bir ferdi olarak üzerimize düşen görevi sonuna kadar yerine getirmeye çalışıyoruz. Büyük ve güçlü bir Türkiye’nin inşası.” söz konusu.

PTT Manisa Genel Müdürü Cebrail Akyel, “Cumhuriyet’in 100. Yılına Mektup” kampanyası kapsamında alınan 40 bine yakın mektubun 21 yıl boyunca Ankara’da özel bir depoda saklandığını ve bugünlerde sahiplerine teslim edilmek üzere yola çıktığını söyledi. .

Akyel, kampanya süresince Manisa’dan 1.400 civarında mektup yazıldığını sözlerine ekledi.

suluova-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu