Haber

Washington’daki ilkokul öğrencilerinden Türkiye’deki depremler için anlamlı yardım

YENİ ABD’nin başkenti Washington’daki ilkokul öğrencileri, Türkiye’deki depremler nedeniyle topladıkları yardımları 6 Şubat’ta Türkiye Büyükelçiliğine teslim etti.

Washington’da faaliyet gösteren British International School’da eğitim gören 5’inci sınıf öğrencileri, okul etkinliğinde topladıkları paralarla aldıkları yardım malzemelerini, merkez üssü Pazarcık olan Türkiye’de 11 ili etkileyen depremlerde zarar görenlere yardım etmek için bağışladı. ve Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçeleri. Washington Büyükelçiliği’ne getirdi.

British International School öğrencileri, düzenlenen hayır etkinliğinin anısına elçilik binasının avlusunda bulunan Atatürk heykeli önünde hatıra fotoğrafı çektirdi.

Okul müdürü Katie Benson, “10 yaşındaki 5. sınıf öğrencilerimiz dünyayı daha iyi bir yer haline getirmeye nasıl katkıda bulunabileceklerini öğreniyorlar. Türkiye ve Suriye’deki yıkıcı deprem haberlerini duyduklarında yardım etmek istediler” dedi. Amerikalı öğrencilerle birlikte büyükelçiliğe yardım. dedi.

Benson, “Öğrencilerimiz okulumuzdaki diğer çocuklar için Sevgililer Günü partisi düzenlediler. Müzik, oyun ve atıştırmalıklar düzenlediler ve diğer öğrenciler katılım için para ödediler. Yaklaşık 1.000 dolar topladılar ve Türkiye Büyükelçiliği web sitesindeki çağrıyı gördükten sonra bu parti geldi. Para uyku tulumları, battaniyeler için kullanıldı ve bir el ısıtıcısı aldılar.” sözlerine yer verdi.

Okul müdürü, çocukların yardımı Türkiye Büyükelçiliği’ne bizzat ulaştırmaktan büyük heyecan duyduklarını belirtti. dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu