Ekonomi

Yığınlar (STX) büyük güncellemelerle yükselmeye devam ediyor

Investing.com – yığınlar(STX) bu haftaki performansıyla kripto piyasasında öne çıkan altcoin oldu.

yığınlar, bitcoin Ağında akıllı sözleşmeler ve temel uygulamalar tasarlamak için Katman-1 Blockchain çözümü olarak çalışan bir protokol. Son güncellemelerle ciddi bir talep artışı yaşayan Stacks’in yerel varlığı STX, haftalık bazda %150’nin üzerinde fiyat artışıyla göz dolduruyor. STX, son 24 saatte %30’dan fazla artarak en son Mayıs 2022 civarında görülen fiyat bölgesi olan 0,86 dolara ulaştı.

Yığınlara olan talepteki artış, Bitcoin ağını daha işlevsel bir akıllı sözleşme alanı haline getirmek için yakın zamanda yayınlanan teknik incelemelere bağlanabilir. İki teknik incelemeden oluşan bu projelerden ilki, güvene dayalı olmayan ikili bir Bitcoin stabilizasyon sistemi olan sBTC’dir. Bir diğeri, inançsız Bitcoin’in Nakamoto teknik incelemesini yeniden sabitlemesidir.

sBTC, Stacks 2.0’ı tamamlamak için tanıtılan sürüm olarak kripto varlıklarının Bitcoin protokolüyle daha hızlı etkileşim kurmasını sağlayan yazılım olarak biliniyor. Nakamoto versiyonu ise sBTC yazılımının daha güvenli çalışmasını sağlamak için Stacks protokolünde değişiklikler içeriyor.

Akıllı sözleşmeler segmenti, yıllar içinde Bitcoin dışındaki ağlarda gelişmiştir. Bu şubenin ana platformu Ethereumbinlerce akıllı sözleşme ve DeFi Ev, uygulamayı barındırıyor. Bitcoin bazen akıllı sözleşmeler için verimli bir ağ olarak görülmese de, hala en güvenli Blockchain olarak kabul ediliyor.

Stacks gibi projelerde bitcoinAğında katman-1 analizi sunarak BTC ağında yüksek verimli akıllı sözleşmeler geliştirmek için büyük çaba harcıyor.

Author: Günay Caymaz

haber-camlihemsin.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu