Haber

Hatay Valiliği: Evlerin hasarsız dönmesi için gerekli çalışmalar yapılıyor

Hatay Valiliği, vatandaşların depremden zarar görmeyen evlerine dönebilmeleri için mahallelerin su, elektrik ve kanalizasyon sistemlerinin onarıldığını bildirdi.

Valilikten yapılan açıklamada, basında “kontenjan dolduğu gerekçesiyle vatandaşların hasarsız evlerde ikamet etmelerine onay verilmediği” yönünde iddiaların yer aldığı bildirildi.

İddiaların doğru olmadığını vurgulayan açıklamada, şunları kaydetti:

“AFAD Başkanlığımız ve Valiliğimizin koordinasyonunda yürütülen çalışmayla mahallelerin su, elektrik ve kanalizasyon sistemleri acilen onarılarak evi ‘hasarsız’ olan vatandaşlarımızın evlerine dönebilmeleri ve düzenlerini kurabilmeleri sağlanıyor. Kentimize hizmet veren tüm kurum ve kuruluşlar yukarıda belirtilen konunun takipçisi olup, kendi sorumluluk alanlarındaki faaliyetlerini haftanın 7 günü 24 saati sürdürmektedir.

Açıklamada, 6 Şubat’ta yaşanan depremden etkilenen Kahramanmaraş merkezli kentte çalışmaların devam ettiği belirtilerek, “Hatay’ımızın restorasyonu ve imar edilmesi için tüm imkanlarımızla çalıştığımızı belirtiyoruz. Devletimiz ve milletimiz olarak çalışmaya devam edeceğiz, vatandaşlarımızın bu tür asılsız iddialara itibar etmemesini umuyoruz.” terimler kullanıldı.

nallihanajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu